Блог Tutor Service

Твір на ЗНО: 5 поширених помилок

ЗНО
Закладаємося, що ви уже знаєте все про структуру твору на ЗНО з української мови – всі ці фішки розповідають вчителі задовго до іспиту. Навіть звичайні шкільні твори будуються за тією ж логікою: теза, аргументи, приклад з літератури, приклад з історії і висновок. Не так складно. Але чомусь немало випускників допускають найпримітивніші помилки в цій частині завдання і отримують меншу кількість балів. Репетитори в Tutor Service зрозуміли, в чому справа, і зробили власну методичку по уникненню помилок під час написання твору. 

1.Розпочинайте з кінця
Хоча твір – останній пункт, краще відразу приділити йому час. По-перше, можна заробити 20 балів, а будь-яке інше завдання дає максимум 4 бали. По-друге, тільки цю частину оцінюватиме екзаменатор, а не комп'ютер, тому бажано написати виразно і чітко.

2.Перечитайте запитання
Власне висловлення містить конкретне запитання, наприклад, «Як варто чинити, зіткнувшись із невихованістю іншої людини?». Варіанти відповіді є в самому запитанні. Теза на 2 бали цілком може бути сформульована одним реченням, у якому висловлено власну позицію. Не витрачайте багато слів: вони вам ще знадобляться на аргументи.

3.Не потрібно «каші»
Найперше правило, якому вчать на курсах підготовки до ЗНО в Tutor Service - помилки у творі не настільки страшні, як «словесна каша». Подумайте: по два бали нарахують за правильно сформульовану тезу, аргументи, приклади, висновок. Ще два бали за логічність та послідовність. Тож, якщо дуже погано зі знанням мови, але матеріал логічний та впорядкований – отримаєте 12 балів точно. Хоча до чого тривога – із нашими репетиторами помилок у вас точно не буде.

4.Не 100, але й не 300
Варто всіляко допомагати екзаменатору. Намагайтеся писати охайно й розбірливо. Головне: ваша робота повинна бути не менше ста слів (потренуйтеся, щоб уявляти візуально, скільки місця це займатиме на аркуші формату А4), інакше її не перевірятимуть.

5.«Бабуся так вважає»
Хоча можна наводити приклади з особистого життя, все ж таки більше екзаменаторам подобаються посилання на історичні факти або епізоди з життя письменника. Оцінять і згадку про сучасних українських авторів, яких немає у програмі ЗНО (ще один секрет). Якщо пишете про власний досвід, не плутайте приклади з доказами: моя бабуся вважає - не аргумент.

І головне в кожному тексті – завершення. У висловленні на ЗНО, в свою чергу, це висновок. Тому найкраща порада – проконсультуватися з репетиторами в Tutor Service, підготуватися з викладачем за індивідуальними методиками і написати ЗНО на 200.