Новини Tutor Service

Освітній омбудсмен закликає не скасовувати ДПА

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликає народних депутатів та Міністерство освіти ретельно зважити всі «за» і «проти» – і не скасовувати державну підсумкову атестацію у 2022 році.  За словами омбудсмена, у 2020–2021 роках скасування ДПА для здобувачів освіти було вимушеним кроком у зв’язку з епідемічною ситуацією.

«Скасовувати третій рік поспіль цей важливий інструмент оцінювань навчальних результатів учнів базової та старшої школи, на мою думку, означає поглибити незнання щодо якості української освіти, яка від початку пандемії й так зазнала суттєвих втрат», – зауважив Сергій Горбачов.

Освітній омбудсмен звернув увагу на той факт, що цьогорічні одинадцятикласники були випускниками 9 класів на початку пандемії і також не складали тоді ДПА. Також він підкреслив, що ніхто знає, скільки триватиме пандемія, і якщо щороку скасовувати ДПА для одинадцятикласників, навіть якщо вони складають ДПА в базовій школі – це не дозволить об’єктивно оцінювати здобуті знання та розуміти масштаб освітніх втрат.