Блог Tutor Service

Як успішно скласти будь-який екзамен?

Життя
Уже кінець зими, а це означає, що ЗНО і ДПА не за горами. Забобони, молитви і зошити від подушками навряд чи допоможуть , та й впевненості від них не збільшиться. Насправді ж половина успіху залежить від вашої сконцентрованості і уваги, тож репетитори Tutor Service вирішили поділитися стратегіями для складання будь-яких іспитів. І навіть без карвалолу!

Перед екзаменом
  1. Сон. Звичайно, велика спокуса просидіти за зошитом всю ніч, але наука наполегливо схиляє вас до сну. Саме під час сну відбувається закріплення отриманої напередодні інформації. Американські вчені проводили експерименти не на щурах, а на студентах, після чого підтвердили, що сидіти над завданнями всю ніч — погана ідея. Побічні ефекти безсонної ночі виявляються у вигляді затримки реакції і схильності всюди ляпати помилки.
  2. Їжа для розуму. На сніданок перед іспитом вчені зі Школи медицини Бостонського університету пропонують вам яєчню. Справа в тому, що яйця багаті на холін — вітамін групи В. Холін покращує пам'ять і сповільнює старіння мозку. А саме старіння мозку заважає вдало відповідати екзаменаторам. Ще один невеликий секрет від наших репетиторів – куркума. Вона покращує пам’ять. 
  3. Кардіо. Стрибайте не після екзамену, а до. Всього 30 хвилин кардіотренування можуть покращити вашу пам'ять і зменшити вплив стресу. Кардіонавантаження насичить мозок цілим коктейлем гормонів, у тому числі серотоніну, допаміну та норадреналіну. Це прекрасний склад, який благотворно впливає на увагу, сприйняття, мотивацію і здатність до навчання.

Під час екзамену
  1. Найперша порада на курсах підготовки до ЗНО та ДПА – починати спочатку. Перший розділ зазвичай простий, але це гарна розминка для мозку перед складнішими завданнями. Щойно зробили певний рівень, перенесіть відповіді, у яких ви точно впевнені, у бланк відповідей. Це важливо, адже буває так, що учень вирішив усе, але до кінця іспиту залишається мало. Поспіх в такій справі вам не потрібен.
  2. Після того, як налаштуєтеся, уважно прочитайте запитання. Не впадайте у відчай і не лякайтеся, якщо в першу хвилину вам здасться, що взагалі нічого не знаєте. Активне пригадування – важкий та складний процес. Розпочніть із тих завдань, у яких впевнені, потім повернетеся до складніших. Головне не зациклюватися.
  3. Фіксуйте найголовніше. Робіть записи або складіть план відповіді. Щоб знання були послідовними, залишайте вільне місце для тих деталей, які пригадаєте пізніше. Якщо ніяк не вдається згадати визначення, формулу - пропустіть місце і поверніться до цього пізніше.

Варто сфокусуватися на хорошому. На курсах підготовки школярів в Tutor Service репетитори не лише навчають за власними методиками, а й формулюють позитивні цілі, які допоможуть учню успішно скласти предмет. Тому жоден бал не загубиться.