Блог Tutor Service

Фізика: як запам’ятати формули?

Школа
Фізика – предмет потрібний і цікавий, але, на жаль, розуміється це лише по закінченню школи. Під час навчання десятки формул, конспектів і задач здаються нічним кошмаром. Згадайте шкільні роки – зошити під подушки, щоб на ранок знати все. Так ось, щоб не доводилося звертатися до езотерики, репетитори в Tutor Service вигадали кілька нескладних технік запам’ятовування формул. 

  • Допомога із Давнього Риму
Проблеми школярів знайомі навіть древнім римлянам, тому багато мислителів шукали способи надійного засвоєння інформації. Одним із таких був Цицерон, він вигадав метод запам'ятовування за допомогою асоціації з місцевістю. Цицерон стверджував, що інформація в такий спосіб прив'яжеться до будь-якої пам'ятки. Наприклад, ви йдете парком і бачите пам'ятник. Він масивний і об'ємний, а його щільність дорівнює масі, поділеній на обсяг ρ=m/V. Він важить багато кілограмів і стоїть на великому кубі, отже, основна одиниця виміру щільності кг/м3.  Методом зручно користуватися, коли повертаєтеся додому чи йдете до школи. А деякі розміщують формули прямо в комп'ютерних іграх, поєднують корисне із приємним.

  • Мнемоніка в допомогу
Цей спосіб використовував професійний мнемоніст Соломон Шерешевський. З його допомогою він всього за 7 хвилин міг запам'ятати величезну формулу. На курсах підготовки до ЗНО і ДПА наші репетитори в особливості послуговуються такою технікою – коли даних занадто багато. Наприклад, необхідно запам'ятати формулу сили тяжіння F = mg, де m – це маса тіла, а g – прискорення вільного падіння. Придумайте невелику фразу на цю формулу: Філія магазину готова, або Фламінго миє голову. Таким чином можете без помилок записати всю формулу, не переплутавши в ній символи.

  • Розкрийте карти
Нарізаємо картки за кількістю формул, які слід запам'ятати. На кожній з них пишемо формулу, а на звороті її сенс і якийсь значок. Наприклад, закон Ома для ділянки ланцюга I = U/R. Це означає, що сила струму I пропорційна напрузі U на кінцях провідника, а R - електричний опір провідника. І намалюйте, скажімо, провід на великій котушці. Так, прочитавши назву картки та сенс, спробуйте відтворити саму формулу. А образ допоможе згадати цю картку. Для надійності розклейте стікери по всьому будинку – нехай батьки потерплять.

Головне натренуватися і зрозуміти, що з чого виходить. Вати – це вольти, помножені на ампери, або ньютони, помножені на метри, поділені на секунди. Коли зрозумієте, що з чим пов'язано і що з чого виходить, не будете плутатись. Але якщо проблеми із засвоєнням все одно є, репетитори в Tutor Service із свіжими і персональними техніками навчання завжди готові допомогти.