Блог Tutor Service

Як навчати найменших: ТОП-3 поради

Життя
«Дитина не хоче навчатися, як із цим впоратися?» - це запитання знаходиться на самій вершині батьківських проблем. І не просто тому що вирішення не очевидне – навряд чи 3-річній дитині допоможе збірник з математичними рівняннями в руках – а тому що вчитися потрібно вміти. Відповідно з’являється завдання іншого роду – як викликати інтерес до навчання. В Tutor Service ми вирішили допомогти і підготували для вас поради з власного досвіду.

  • Шукаємо нові сенси
Уявіть, що дитина не вміє розбірливо писати, і вам потрібно показати, як це робити. Запитання наступне -  скільки хвилин потрібно, щоб вам набридло і стало нудно, адже це так просто, і ви це все уже проходили купу разів. Відсутність інтересу у вас не додасть мотивації дитині. Варто спробувати вигадати завдання, яке захопить вас обох, і ви з вашим чадом подолаєте нове його разом, як партнери. Наприклад, «А раптом ти опинишся на безлюдному острові? Тоді тобі знадобиться написати послання людям і відправити його в пляшці. Давай навчимося писати розбірливо!». Або «Напиши послання собі 10-річному, але так, щоб ти зміг його прочитати, адже там точно щось важливе». В такому форматі не просто ваша дитина із задоволенням буде навчатися, але й ви зрозумієте її краще, і, можливо, станете ближче.

  • Змінюйте ролі – станьте учнями
Це відома техніка ще давньогрецьких ораторів : хочеш краще знати матеріал – прочитай по ньому лекцію. Перетворюємо дитину на вчителя, саджаємо перед ним всіх його зайчиків, машинки, ведмедиків, ляльок і граємо в школу. Ви до речі теж можете підіграти в ролі найбільш неслухняного і «бездарного» учня — «Ох, як важко писати ці цифри! Ніяк у мене не виходить!». Або спеціально робіть безліч помилок. Зазвичай діти дуже радіють, коли бачать себе з боку. Репетитори в Tutor Service використовують цей прийом в курсах дошкільної підготовки. Він знімає напругу, дозволяє в безпечному режимі проговорити і усвідомити труднощі навчання. А це, як ви пам'ятаєте, покращує самоконтроль і підвищує «розсудливість», тобто дитина бачить перешкоду (лінь, неуважність), з якою їй треба впоратися.

  • Розповідайте про свої успіхи
Пам’ятайте, що не лише ви навчаєте дитину, а й вона вас. Спробуйте за сімейною вечерею розповідати один одному про успіхи на роботі. Про те, з якими складнощами вам довелося зіштовхнутися, і як ви з ними впоралися. По-перше, така практика продемонструє дитині, що вчитися і мати справу із труднощами це нормальна частина і дорослого життя, тому вона не самотня, у кожного свої війни. А по-друге, після тривалого дня такі розмови лише зміцнюють зв’язок із дітьми і ведуть до розуміння або ж натхнення. Розповідайте про свої «треба» і про те, чому важливо їх опановувати.

Основна теза, на якій ми наголошуємо, інтерес дитини понад усе. Звичайно, трапляються моменти, коли хочеться дати їй в руки книгу і піти в іншу кімнату, але пам’ятайте, що власний приклад і діалог – запорука правильного навчання і розвитку. А в разі чого наші викладачі в Tutor Service завжди готові допомогти. Ми гарантуємо якісні перевірені методи і спеціальні техніки для дошкільного віку, де превалює наглядно-образне мислення. Такий підхід разом із комунікацією розвиває не лише логіку, а й емоційний інтелект.