Блог Tutor Service

Друга іноземна: яку мову вчити після англійської?

Школа
Знанням однієї іноземної мови уже нікого не здивуєш, саме тому школи інтенсивно впроваджують вивчення другої. В Типовій освітній програмі передбачено 33 години на дисципліни, з яких 30 обов’язкові, а 3 залишаються на вибір закладу. Зазвичай цей час і відводиться на додаткову іноземну. Тепер виникає проблема іншого характеру: яку обирати? Сьогодні розбираємось, чому після англійської краще зосередитися на німецькій, і яким чином, знаючи одну мову, дитина зможе орієнтуватись ще в чотирьох.

Відразу до справи: німецька – найпоширеніша мова германської групи. Що це означає? Якщо знати граматику і середній лексичний запас, дитина цілком сприйматиме на слух ще голландську, шведську, норвезьку і датську. Кожен четвертий європеєць розмовляє німецькою. Звичайно, в деяких країнах Північної Європи знають базову англійську, але ви точно досягнете більшого успіху, спілкуючись корінною мовою населення.

Тепер щодо перспектив розвитку. Німеччина - економічний центр Євросоюзу і один з лідерів світової економіки. Знання німецької дасть велику конкурентну перевагу вашій дитині, яку б галузь науки чи економіки вона для себе не обрала. Безліч провідних компаній світу базуються саме в Німеччині, тому перевага при виборі потенційного співробітника буде, безумовно, у претендента зі знанням німецької.

Що важливо, німецький уряд спонсорує велику кількість освітніх і наукових проектів для іноземців, які дозволяють вчитися або працювати закордонним студентам. Гранти дозволяють не платити за освіту, але видаються зазвичай носіям німецької. Стати учасником германської освітньої програми складніше без знання мови. До речі в Німеччині 13% студентів складають іноземці.

Деяких зупиняють труднощі вивчення німецької мови, хоча після англійської вона точно не здасться важкою. Всі мови германської групи володіють схожістю. У німецькій все структуровано і чітко, а фонетика набагато простіше, ніж у того ж французького. Секрет полягає в правильних техніках опанування. В Tutor Service репетитори практикують різні методики, якщо ваша дитина, наприклад, вивчає паралельно дві мови. В такому випадку наші вихователі можуть викладати англійську через алфавіт, письмо і читання, а німецьку – в ігровій формі без алфабетизації. До речі, засновуючись на попередніх знаннях, учень може порівнювати і аналізувати дві мови, шукати відмінності в граматиці. Таким чином вивчати другу іноземну стане набагато простіше.

Врешті рівень опанування дитиною мови повністю залежить від викладання. В школі через дефіцит часу або розсіяну уваги дітей на додаткових заняттях вивчення іноземної відбувається на примітивному рівні і не прогресує. Тоді варто спробувати персонального репетитора і, відповідно, індивідуальні заняття для дитини. Швидкість засвоєння нової мови залежить від інтересу учня і грамотного викладання. В Tutor Service ми гарантуємо різноманітні інтерактивні методи, які не просто залучать дитину до нової культури, а й сприятимуть швидкому прогресу. Наш досвід показує, що вивчити другу іноземну можна навіть краще, ніж першу, варто лише спробувати.