Блог Tutor Service

Як розвинути таланти у дитини: ТОП-3 порад

Життя
Пам’ятаєте, як говорив Томас Едісон: геній – це 1% таланту і 99% зусиль. Про зусилля і працю все зрозуміло, але важко не звернути увагу навіть на той крихітний один відсоток. Про що він говорить? Про заняття, в яких ваша дитина досягне потенційно більших результатів через генетичну схильність або звичайний інтерес. Наша справа тут – помітити захоплення вчасно і направити його у правильне русло.

Найперше – це спостереження. Можна, звісно, випитувати шляхом довгих нудних розмов: «А що тобі подобається?», «А чим хочеш займатися?», але будьте обережні – після таких допитів дитина уже може і не хотіти. Уважно слідкуйте за дитиною, коли вона зайнята своїми справами: як грає, як спілкується з однолітками, як рухається. Особливо показовим є ігровий формат – тут можна зрозуміти, наскільки спокійний темперамент. Найпростіше визначити наявність таланту, коли дитина в чомусь досягає успіху в порівнянні з однолітками. Звичайна рейтингова система: за швидкістю і якістю результату зрозуміло, чи є у дитини «апгрейднуті» навики.

Дозвольте дітям нудьгувати. Підказкою для батьків може стати ситуація, коли дитині нудно: немає мультиків, планшета або чогось, що відволікає від самого себе. Дайте синові або дочці можливість провести час наодинці і спостерігайте за результатом. Не потрібно відразу ж пропонувати розваги або записувати на численні заняття – це руйнує мотивацію. Активність, яку син або дочка вигадають наодинці, може стати точкою відліку для прояву творчих здібностей.

Не порівнюйте і не критикуйте помилки. Найпростіший шлях позбавити дитину бажання щось робити - це ставити інших дітей в приклад. Як тільки ви починаєте порівнювати, ви передаєте вашій дитині повідомлення: «Я вважаю, що та дитина краще за тебе. І я буду любити тебе, тільки якщо ти станеш, як вона». У таких випадках діти намагаються стати кимось іншим, щоб задовільнити батьків. Також варто продемонструвати дитині, що помилятися – цілком нормальна частина навчання. Не критикуйте, а заохочуйте. Так дитині буде легше сконцентруватися на одній справі і оволодіти нею.

В момент, коли схильності дитини стали прозорими, варто забезпечити їй гідні умови для розвитку здібностей. Талант варто не лише знайти, але й розвинути. В Tutor Service ми пропонуємо широку базу репетиторів, з якими дитина зробить перші кроки у досягненні мети. На спецкурсах для дошкільнят або школярів початкової школи наші викладачі допоможуть дитині фокусуватися, а також завдяки правильному тайм-менеджменту гнучко розподілити заняття. Адже ми знаємо, що перенавантаження веде до вигорання. Ми забезпечимо збалансоване навчання і допоможемо знайти вашій дитині свої особливі таланти.