Блог Tutor Service

«Мені страшно»: як підготувати дитину до школи

Для батьків
Підготовка до першого класу завжди хвилююча і для дітей, і для їх батьків. В паніці можна поспішати навчити школяра читати і писати, а потім ще й вирішувати приклади. Мета одна – щоб прийшов уже з багажем. Але чи це справді необхідно? Можливо, важлива інша готовність – психологічна. Сьогодні поговоримо, як заспокоїти дитину перед вступом до першого класу, і на що потрібно звертати увагу.

Розпочнемо з найбільш неконтрольованого і складного аспекту – психологічна підтримка. Навіть зовні спокійній і впевненій в собі дитині буває складно адаптуватися до незвичного шкільного середовища. В такому випадку основна роль батьків – допомогти подолати страх перед невідомим і змінити його на радісне очікування. 

  • Прорекламуйте школу або ж дізнайтеся, хто із знайомих навчатиметься в одному класі із вашою дитиною. Таким чином, ви сформуєте інтерес і цікавість у школяра; 
  • В останній вечір перед «днем Х» спробуйте разом із дитиною вибрати, що вдягти або які іграшки і речі взяти з собою. Запропонуйте їй визначитися самостійно. Тоді ви розвієте хвилювання, а також забезпечите дитині хороший настрій і впевненість;
  •  Якщо дитині занадто складно орієнтуватися без батьків і вона відчуває себе самотньо, запропонуйте предмет-символ. Це може бути наліпка, блокнот із побажаннями або навіть іграшка з фетру. Головне, щоб річ означала зв’язок із домом і допомагала дитині в складні моменти.

Наступне питання турбує всіх батьків без винятку. Який взагалі мінімум знань і навиків повинен бути у дитини перед першим класом? Не хвилюйтеся: читати, писати, рахувати і вирішувати прості математичні завдання дитину навчать в школі. Найбільш цінне, що можуть зробити батьки для своїх дітей - навчити їх правильно мислити, міркувати, аналізувати інформацію і бачити головне. 

  • «Запаліть» пізнавальний інтерес і стимулюйте дитину до вивчення нового: в книгах, відеосюжетах, вдома і на прогулянці. Організуйте різноманітне дозвілля, щоб дитина бачила, скільки навколо всього цікавого і виявляла бажання дізнатися;
  • Розвивайте мову і вміння спілкуватися. Це потрібно, щоб дитина знаходила спільну мову з однолітками і дорослими. На курсах для дошкільнят в Tutor Service ми навчаємо вмінню слухати, аргументовано доводити свою точку зору і отримувати задоволення від самого процесу спілкування. Також індивідуальне заняття перед школою допоможе дитині усвідомити роль вчителя і налаштувати спілкування з власним ментором;
  • Тренуйте логічне мислення. Вирішувати типові завдання дитина навчиться на уроках математики. А ось щоб успішно опановувати вправи з зірочкою і легко поратися з побутовими складнощами потрібне уміння міркувати і мислити нестандартно. Ці здібності можна натренувати самостійно або ж покластися на індивідуального викладача.

Початкова школа – не простий період для дитини, тому їй необхідні ваша підтримка і абсолютна увага. Якщо ви помічаєте, що школяр не може впоратися або відчуває великий тиск, завжди можна спробувати курси підготовки в Tutor Service. Наші викладачі допоможуть з адаптацією, а також грамотно розподілять навантаження. Тоді кожен похід до школи стане для учня безумовним щастям.