Блог Tutor Service

Математика: як скласти на 200

ЗНО
З минулого року математика стала обов’язковим предметом для складання ЗНО. Це стосується навіть тих, хто не має наміру вступати в технічні вузи. Безумовно, предмет не простий і рішення суперечливе: що робити тим, хто не особливо «дружить» з математикою? Сьогодні розповімо, як потоваришувати з цифрами і отримати високий бал на іспиті.

Розпочніть. Як не дивно, найперша порада суто технічного характеру – варто розпочати підготовку, а не просто думати, як скласти. Часто випускники забувають, що у них є всього один рік, і це повторення всіх тем з 5 по 11 клас. Роботи немало. Якщо готуватися з 9 або 10 класу, ви будете почувати себе впевнено і досвіду у вирішенні завдань різної складності збільшиться. На курсах підготовки до ДПА в Tutor Service можна підготуватися до першої атестації, а потім продовжувати займатися і переходити на більш складний рівень.

Видихніть і перечитайте. Буває так, що ви читаєте завдання і нічого не розумієте. Це легко вирішується: поставте запитання «Що від вас вимагають в завданні, яка кінцева мета?». Таким чином можна відшукати орієнтир і не збиватися з пантелику через велику кількість значень. Структуруйте те, що бачите в умові. Якщо на самому екзамені ви все одно ніяк не відшукаєте рішення, рухайтеся далі. Вирішуйте ті завдання, в яких впевнені. Як тільки у вас щось виходить, ви заспокоюєтеся, хвилювання стихає, і ви починаєте вірити у свої сили. І це саме той момент, коли можна повернутись до того проблемного завдання. 

Четвертий рівень – не боятися. Серед учнів існує тенденція навіть не братися за завдання останнього рівня, тому що вони ж «найскладніші». Насправді це не так. Репетитори Tutor Service вигадали деяку хитрість:  дають вирішувати завдання четвертого рівня складності ЗНО, але не говорять про це дітям, щоб не створювати додатковий психологічний бар'єр. І знаєте що – вони чудово їх вирішують. Тому закликаємо хоча б спробувати зробити останнє завдання – воно може виявитися взагалі не складним, головне правильно себе налаштувати.

Перехитріть свій організм. Якщо ви звикли лягати пізно, варто за кілька тижнів до ЗНО змінити режим. Лягайте раніше, приблизно о 22. Тоді в день ЗНО, коли доведеться прокинутися рано, ви будете відчувати себе свіжо і енергійно. Перед іспитом потрібно відпочити - погуляйте, подихайте свіжим повітрям. На сам іспит можна взяти шоколадку, але не їсти її перед - 3 години можна протриматися без їжі. А вже після іспиту, щоб заспокоїтись і додати собі трохи ендорфіну – і не турбуватися про аналіз своїх відповідей. Адже все що ви могли – уже зробили. Але якщо занадто непокоїтеся про рівень підготовки, репетитори в Tutor Service знають свою справу – жодне завдання четвертого рівня не вистоїть.