Блог Tutor Service

Як провести свята з користю: ТОП-5 порад

Для батьків
Пора визнати, що новорічні канікули, та й будь-який період позбавлений формального навчання, це святість для учня. Тут є одне правило: відпочивати і нічого не робити. Звичайно, свято повинне залишатися святом, проте невелике навантаження у новорічні канікули не тільки не завадить, навпаки, допоможе не випасти з режиму пізніше. Є безліч занять, що дозволяють пізнавати нове ненав'язливо в ігровій формі. Наші репетиторм в Tutor Service підготували кілька ідей корисного дозвілля в зимові свята.

  • Дивіться документалки
Ми розуміємо, що «Один вдома» це непорушний канон, але, кому не подобається пізнавати нове через екран. Варто лише дещо реорганізувати форму і відкрити світ документалок, які до речі не лише дітей зацікавлять. Спробуйте інтелектуально провести час разом із дитиною, не роблячи уроки на канікулах. BBC, National Geographic, телеканал Discovery мають безліч програм, які будуть цікаві дітям, дорослим і підліткам: про таємниці космосу, зниклі цивілізації або політику — дитина може самостійно вибрати, що їй цікаво. Ще один бонус – англійська. Можна дивитися в оригінальній озвучці або ж із субтитрами – як вам зручно.

  • Відкрийте світ відеоігор
Так-так, саме відеоігор. Вони не завжди марна трата часу, це захоплення позитивно впливає на роботу мозку. Деякі ігри розвивають здатність до навчання, логіку та стратегічне мислення. Засновник Facebook Марк Цукерберг - фанат Civilization, грає в неї ще з дитинства. Планується, що незабаром спеціальна версія Civilization використовуватиметься в американських школах у навчальних цілях. А Ілон Маск радить Hearthstone - ця відеогра змушує добре попрацювати мізками. Такі відеоігри – відмінні варіанти занять на новорічні канікули.

  • Вивчайте іноземну
Ми уже згадували про фільми англійською, але ж можна не лише нон-фікшн. Той же «Один вдома» надзвичайно приємно слухати в оригіналі. Наші репетитори радять час від часу зупинятися і записувати нові слова або формулювання. Таким чином інформація засвоюватиметься ефективніше. Після чергового кіно або ж книги ви можете разом обговорити сюжет англійською. Якщо у вас все таки не вистачає часу або навику, залиште це нам. В Tutor Service ми обговорюємо все, що цікаво учню, і разом дивимося класний контент англійською. Тому незабаром «Home alone» стане повноцінною частиною програми.

  • Знайдіть нову настільну гру
Настільні ігри, що розвивають ерудицію та загальну обізнаність, допоможуть не розслаблятися на канікулах. І до речі це хороши спосіб не залишати все дозвілля на дитину, а й захопитися самому. Шахи, "Імаджінаріум", "Еківокі", "Ерудит", Alias будуть корисні для інтелектуального розвитку і дітям, і батькам. 

  • Спробуйте освітні курси
Оскільки з’являється дещо більше вільного часу, ви можете посерфити в інтернеті і підшукати цікаві захоплюючі курси для дітей. Наприклад, на випадок, якщо у вас недостатньо вільного часу, щоб займатися із дитиною, в Tutor Service ми пропонуємо напрями підготовки для початкової, середньої і старшої школи. Вони допоможуть структурувати матеріал у голові, розкласти все по поличках та заповнити прогалини. Після свят школяр зможе безболісно повернутися до навчального режиму.

Головне не забувайте, що ступінь інтенсивності занять повинен бути комфортним для дитини.  Краще, щоб навчання на канікулах відрізнялося від того, що школяр робить протягом року. Таким чином можна виявити прогалини та зрозуміти, що саме дитина повинна підтягнути, повторити чи вивчити.