Блог Tutor Service

Як вивчати математику з допомогою LEGO?

Школа
Конструктори LEGO зазвичай використовуються для ігор та загального розвитку дитини, але насамперед, як заявляє сама компанія, – творчого мислення. Однак найпопулярніший конструктор може виконувати й більш специфічні функції. Наші репетитори пропонують використовувати кубики для вивчення математики – від простих арифметичних дій навіть до матстатистики. Останнє, звичайно, 8-річній дитині не знадобиться, але LEGO може стати більш функціональним, ніж ви собі уявляєте. 

  • Частини та ціле, додавання та віднімання
Деталі конструктора дуже зручні для навчання, оскільки кожна із них має парну кількість шипів одного розміру. Діти швидко звикають до однакової форми та кількості шипів, і незабаром їм уже не потрібно рахувати, щоб зрозуміти, скільки шипів в одній частині. Щоб навчити дитину розділяти ціле на частини, репетитори Tutor Service радять використовувати прості таблиці: скільки шипів в цілому, скільки в кожній частині. Так дитина може швидко навчитися складати та віднімати.

  • Дроби та дії з ними
За допомогою LEGO досить просто пояснити дитині, що таке дроби, як вони складаються та віднімаються. Одна ціла, одна друга, одна четверта - послідовний поділ конструктора і можливість порахувати шипи допомагає швидше зрозуміти, з чим дитина має справу. На курсах дошкільної підготовки в Tutor Service викладачі прагнуть розвивати у дітей дрібну моторику, структурно-логічне та образне мислення. А конструктор може слугувати якісним помічником.

  • Середнє арифметичне
Використовуючи конструювання веж з LEGO можна швидко навчити дитину знаходити середнє арифметичне. Діти вчаться складати всі цеглинки, а потім ділити їх на загальну кількість. Подібні ігри є хорошою альтернативою, якщо батьки не мають змоги пояснювати теорію, та й це виявиться не так ефективно, як візуальне підтвердження.

  • Квадрат цілого числа
Ці операції також досить прості через рівну кількість шипів - оглядово все сприймається набагато краще, а елемент гри, коли дитина сама складає конструктор за завданням, і об'ємні фігурки, роблять процес навчання куди цікавішим, ніж заняття з картинками.

Коли ви продемонструєте дитині яскравий конструктор, спочатку вона буде пориватися просто будувати вежі або випадкові фігурки. Не треба перешкоджати – нехай досліджує нову іграшку так само, як і ви досліджуєте цікаві методи комунікації з нею. А ми в Tutor Service обов’язково допоможемо і порадимо, як використовувати час із дитиною з максимальною користю і невимушеністю.