Немовля народжується без початкового закладеного вміння розмовляти. Проте вже у віці до 4-х років розвивається мовленнєва компетентність. А в 6 років діти опановують правильну вимову звуків, усвідомлено розрізняють всі звуки мови. Але це все за умови постійного перебування в мовному середовищі. Навіть якщо ви хвилюєтеся, що не є носіями англійської, або ж у вас недостатньо хороша вимова, все що потрібно – трішки часу і уваги. Тож, let’s go!
Слухайте все англійською Якщо під час виконання щоденних завдань ви включатимете дитині пісні, це дасть можливість звикнути до природного ритму англійської мови. Чим більше часу ви приділятимете пісням, тим ефективнішим буде їх прослуховування. Але важливо не просто залишити аудіо на фоні, а вслуховуватися, зупиняти і промовляти з дитино, що вона почула або ж повторювати конкретні відрізки. Можна зупинитися на радіо – чому б ні? Прослуховування допоможе дитині відчути природний ритм та інтонації та поринути у мовне середовище. Школа англійської Хелен Дорон має власну радіостанцію «Teen Buzz Radio», до якої можна підключитися з будь-якої точки світу. Прослуховування радіо у фоновому режимі підвищить ефективність сприйняття англійської на 40%.
Граємося в імітацію (як актори) Саме імітуйте, а не повторюйте те, що кажуть. Імітуйте не лише вимову окремих слів, а й інтонації, ритму, наголосу в реченнях, тон, паузи. Можна використати короткі інтерв'ю або ж дитячі блоги, зважаючи на інтерес школяра. Згодом йому уже не треба буде імітувати – він знайде своє звучання, свій ідіолект. Він є у кожної людини, незалежно від країни та рідної мови. Сьогодні на просторах інтернету можна зустріти маленьких блогерів, які заохочують дітей до читання, вивчення іноземних мов та спілкування. Ви можете приділяти щодня по 15-20 хвилин перегляду їхніх сюжетів, буде безперечним плюсом для вимови ваших дітей.
Скоромовки і диктофон She sells sea shells on the sea shore. А тепер ще раз. Порада стара, як світ, але тут ключ в правильності техніки. Важливо, перевіряти з дитиною транскрипцію слів, щоб вимовляти не просто швидко, а правильно. Більшість скоромовок розроблено так, щоб один звук повторювався частіше. Це означає, що систематично повторюючи скоромовку, дитина сама того не помічаючи, практикує вимову звуків. Репетитори в Tutor Service радять записувати себе на диктофон, це одночасно цікаво і можна почути якісь труднощі з вимовою. Головне правило – спочатку послухати англомовного диктора та повторювати за ним із такою ж інтонацією та ритмом.
Якщо у вас немає часу на виконання вищевказаних вправ з дитиною, а потрібно покращити англійську вимову, рекомендуємо звернутися до професіоналів в Tutor Service. Ви можете обрати курси підготовки для початкової або ж середньої школи, зважаючи на вік дитини. Наші викладачі допоможуть дитині подолати труднощі у вимові та навчать говорити грамотно та швидко.