Блог Tutor Service

ЗНО з історії України: ТОП-3 лайфхаки

ЗНО
Ну що ж… до тесту з історії України залишилося дещо більше, ніж півроку, тому пора думати, як же його складати. Навіть якщо в списку дат лише рік незалежності України, а Дорошенка ви знаєте із народної пісні «Ой на горі та й женці жнуть», 3 лайфхаки від викладачів Tutor Service замінять вам молитви.

Загалом програма тесту побудована на основі шкільної програми. Нагадуємо, що в тестовому зошиті будуть запитання з вибором однієї правильної відповіді; на встановлення відповідності; на встановлення правильної послідовності; а також з вибором 3 правильних відповідей із 7 запропонованих варіантів. Розпочнемо з найважчого: як розпізнати зображення, діяча або карту?

Кожного року в тестуванні трапляються 2-3 завдання, які стосуються відтворення інформації через візуальні елементи. Ілюстрації краще розглядати в чорно-білому варіанті, як у тестовому зошиті, щоб сформувати відповідні асоціації. Щоб запам'ятати історико-культурні пам'ятки (церкви, палаци, ікони, картини та ін.), завантажте собі їх список і до кожної позиції підберіть по 2–3 фотографії, головне, щоб вони були з різних ракурсів. Шукайте їх у Googlе-картинках (там точно будуть знімки, які можуть бути у вашому варіанті тесту, вони туди спеціально викладаються). Кожне фото підпишіть і вкажіть, в якому архітектурному стилі і в якому році об'єкт був побудований. 

Запам’ятати мільйони дат – ще один неприємний бар’єр. Тут спрацює класичний метод з картками. Його можна використовувати як при самостійній підготовці, так і в компанії, щоб вивчення було веселішим. На одному боці пишете подію, а на іншому дату. Врешті збереться ціла купа карток, до яких варто регулярно заглядати. До речі можна завантажити телефонні програми Quizl або Flashcards – інтерактив не завадить. Щоб згадати історичну дату, спробуйте сформувати асоціацію, що стосується конкретно вас. Можливо, схожі цифри зустрічаються у дати народження вашої мами. Або ж ця цифра схожа на вашого друга. Головне, не вигадуйте асоціації штучно, інакше вам доведеться згадувати не лише дату, а й принцип.

Що робимо з цитатами? Інформація, що вимовляється емоційно, запам'ятовується швидше. Спосіб особливо ефективний для завдань на визначення автора висловлювання. Влаштуйте вдома театр: перед дзеркалом повторюйте слова того чи іншого діяча. Промовляючи цитати, ви швидше запам'ятаєте їх суто технічно і згадаєте на тесті. 

Пам’ятайте, що історія – це про систематизацію великих обсягів інформації та контроль закріплення матеріалу. Якщо часу залишилося небагато, а вас долають сумніви, варто залишити найскладніше репетитору. На курсах підготовки до ЗНО або ДПА ми не лише доступно пояснюємо, а використовуємо різні методи для запам’ятовування. Завдяки наявності відеоматеріалів, візуальних таблиць, конспектів та тестових завдань для самоконтролю, можна підготуватися навіть за короткий час. Наші репетитори забезпечать не лише якісний сторітелінг, а й власну систему асоціацій. Головне – не боятися і вірити в себе!