Блог Tutor Service

ТОП-5 методів вивчення англійських слів

Школа
Спробуйте вивчити напам’ять 20 нових слів. Легко? А тепер спробуйте відтворити їх наступного дня, а потім через тиждень і нарешті через місяць - тут уже не до жартів. Концентрації і навіть систематичної роботи може бути не достатньо, тож нові слова все одно зникнуть через певний час. Але чому, наприклад, “good” або “morning” є в нашому словнику і не губляться роками? Причина всього одна: вони часто використовуються в мовленні. Саме від частоти використання і буде залежати, чи стане слово частиною вашого активного запасу, залишиться десь в підвалинах пасивного або ж взагалі покине свідомість без спогадів про себе. 

Так ми і дійшли до першого способу - вивчення слів в контексті. У кожного слова в англійській мові може бути близько двох десятків найрізноманітніших значень. Саме тому, коли ви запам'ятовуєте не конкретне тлумачення одного слова, а словосполучення або фразу - ви додаєте його в свій активний словник. До прикладу, можна використовувати не просто “guest”, а згадати, що на вечерю приходить подруга, тому сьогодні “you are going to spend a night with a guest”.

Далі вчимося додавати навчання в рутину, а саме метод виписування незнайомих слів протягом дня. Уявіть, що ви йдете в школу або на роботу. По дорозі бачите паркан сусідів. Потім вам зустрічається каналізаційний люк, після чого ви чекаєте зеленого світла на світлофорі. Тепер переводимо все на англійську і згадуємо в конкретній ситуації. Таким чином, в кінці дня до словника додається: паркан - fence, каналізаційний люк - sewer hatch, світлофор - traffic light.

Ще одним популярним методом є розклеювання записок вдома.У чому ж він полягає? Вам необхідно записати незнайомі слова на невеликі листи і розклеїти або розкласти їх на предмети, які вони позначають. Репетитори Tutor Service радять починати з невеликої кількості слів, а після засвоєння готувати нову порцію.

Улюблений метод наших викладачів - антоніми-синоніми. Якщо у вас вже є базовий словниковий запас, тренуйтеся підбирати синоніми і антоніми до нових англійських слів. Це не тільки допоможе їх вчити, а й стане при нагоді у спілкуванні: якщо ви все-таки забудете слово, зможете легко підібрати йому заміну. Наприклад, вам потрібно вивчити слово irreverent (неповажний), і вам вже відомо слово з тим же значенням - disrespectful. Залишилося підібрати антоніми: «respectful» - «шанобливий» і «polite» - «важливий».

Наостанок залишилася мнемонічна техніка, тобто через асоціації. Щоб запам'ятати слово tyre (шина), можна подумки зв'язати його зі співзвучним англійським словом tired (втомлений): «Dad is tired, he's been pumping up the tyres» («Тато втомився, тому що накачував шини»). Так можна вчити складні слова, які ніяк не вдається запам'ятати інакше.

В Tutor Service репетитори комбінують різні способи, адже лише за допомогою поєднання вдасться досягти більш високих результатів. Завдяки індивідуальному підходу ми знаходимо той метод, який пасує винятково вам і допоможе поповнювати словниковий запас якісно і цікаво. Однак, головне правило - в довгостроковій пам'яті залишаються лише ті слова, які часто застосовуються в рутині. Тому на заняттях ми повторюємо вивчену лексику і максимально вводимо її в повсякденну мову.