Математика – для обраних: руйнуємо міфи Навряд чи можна прослідкувати той переламний момент, коли математика з цікавої магії чисел перетворюється на нудну і надскладну дисципліну для обраних. Саме формулювання «математичний склад розуму» уже ставить бар’єри між природнім інтересом і недосяжним іміджем цариці наук. Математика це, безперечно, складно, але опанувати її і підкорити можуть не лише діти з особливим талантом. Знаєте, як видатний математик Софія Ковалевська захопилася наукою? На дитячу кімнату не вистачило шпалер, ось її й обклеїли лекціями про інтегральне обчислення. Це ще раз доводить, що, цікавість й праця вартують більше, ніж природні здібності. Не поспішайте змінювати дизайн квартири, варто лише слідувати кільком порадам, які спонукатимуть дітей до вивчення точної науки.
Дайте час. Система освіта вкорінила правило: якщо школярі не вирішили задачу за 30 секунд, вони не створені для математики. Це недолік освітніх методів вчителів. Насправді математика вчить дітей бути стійкими, знаходити власні шляхи розв’язання. Єдиний спосіб — дати учням час подумати. Навчитися швидко вирішувати завдання зовсім не важливо, особливо в дитинстві. Варто про це пам’ятати з огляду на той факт, що, примушуючи дітей розв'язувати математичні завдання з високою швидкістю, ми формуємо в них тривожне ставлення до математики.
Навчіть дітей «відчувати» і «бачити» числа навколо. Високу успішність від низької відрізняє уявлення про кількісну характеристику чисел, а також здатність гнучко оперувати ними, розділяючи на складові. Наприклад, при виконанні операції додавання 29 + 56, ви можете взяти 1 із 56 й уявити операцію як 30 + 55, яка набагато легше виконується подумки. Гнучкість роботи з числами й визначає вміння їх відчувати, що надзвичайно важливо. Більше того, цей спосіб стимулює мислення зростання й запобігає шаблонному вирішенню задач.
Займайтеся з репетитором. Ніхто не заперечуватиме, що математика - наука складна. Осягнути її самостійно дуже непросто, тому на допомогу приходить досвідчений репетитор з математики, який забезпечує вивчення дисципліни відповідно до принципів навчання. Репетитори Tutor Service проводять постійний контроль знань і не переходять до наступної теми, поки не переконаються, що дитина засвоїла матеріал на належному рівні. Без вчителя не обійтися, якщо ваша мета - не просто підвищення ерудиції, а підготовка до іспиту або оволодіння практичними навичками для їх використання в професії. На платформі для пошуку репетиторів Tutor Service ви можете обрати заняття з математики онлайн за різною метою: для дітей, для вступу у навчальний заклад, здачі ЗНО, ДПА й іншими.
Наостанок заохочуйте дітей грати в математичні ігри. Ірландський математик Сара Фленнері розповідає про те, що її здібності й ентузіазм при вивченні математики родом не зі школи, а з домашнього захоплення математичними головоломками. Ігри, що використовують гральні кубики, пазли допоможуть дітям полюбити математику, а також розвинути навички логічного мислення та вміння рахувати. У логічних завданнях складність полягає не в самому обчисленні, а в пошуку правильного алгоритму для такого обчислення. Адже автори завдань придумують такі заплутані умови, що доводиться виходити за рамки шаблонного мислення і шукати нові, нестандартні підходи.