Настав час звернути увагу на той предмет, який в шкільні роки викликав у всіх мурахи на тілі – славнозвісна фізика. Якщо ви насмілилися і вирішили все-таки допомогти дитині в освоєнні таких тем як інертність, маса, вага та сила тяжіння, але не впевнені в методах, тоді ця стаття для вас. Наші репетитори в Tutor Service вирішили дістати кілька порад із скриньки, якщо дитина годинами страждає над книгою.
1.Не покладайтеся цілковито на шкільні підручники «Інертність — це властивість тіла, яка полягає в тому, що для зміни його швидкості під час взаємодії з будь-якими іншими тілами потрібен певний час» - це типове визначення із підручника. Погодьтеся, що без візуалізації або мінімального прикладу практично нічого не зрозуміло, а семикласнику тим більше. Краще використовуйте підручник як довідник або план, але не залишайте його єдиним джерелом інформації. Тепер перед вами стоїть завдання розумітися у вмісті цієї книги, пояснити її і доповнити.
2.Відео досліди Немає потреби доводити важливість експериментів. Вони обов'язково повинні доповнювати урок. Наприклад, в Tutor Service ми практикуємо інтерактивність і демонструємо учням практичне підтвердження теорії. Відео знімають напругу, допомагають розібратися у темі, а також повертають увагу дитини, якщо та почала відволікатися. Більше того, є вагомі переваги навчання вдома – проведіть реальний експеримент. Всім знайома приказка: "Краще один раз побачити, ніж сто разів почути", але мало хто знає її продовження: "І один раз торкнутися ніж 100 разів подивитися". Так ось із фізикою саме так. Проведіть із дитиною хоча б один дослід. На відео-платформах є величезна кількість захоплюючих і безпечних експериментів.
3.Дивіться навколо Не забувайте, що фізика – це життя, вона оточує нас скрізь. Залишилося продемонструвати дитині. Наприклад, для пояснення інерції покажіть фрагмент із «Людини-павука»: поїзд дуже масивний, щоб його зупинити, необхідно довго прикладати велику силу. В цьому і полягає інертність: щоб змінити швидкість тіла необхідно прикладати силу деякий час. Після пояснення визначення інерції вже не виглядає таким страшним. Після цього легко пояснити, що таке вага і сила тяжіння – просто пострибайте.
Дитина може не розуміти конкретну тему або ж загалом обходити фізику за три версти: в обох випадках батьки здатні допомогти. Адже завжди цікаво вивчати світ разом. В Tutor Service ми слідуємо саме цьому правилу: головне зацікавити будь-якими способами, а потім і теорія, і підручники стануть допоміжним джерелом. На курсах підготовки до ЗНО або ДПА репетитори послуговуються інтерактивними методами і не дають дитині засумувати. Тож варто підключатися і нарешті полюбити фізику.