Блог Tutor Service

Освіта впродовж життя: новий освітній тренд

Пам’ятаєте про принцип «Аліси в задзеркаллі»: щоб залишатися на місці потрібно бігти, а щоб кудись потрапити – бігти вдвічі швидше. Це правило на диво вдало працює в професійній сфері. Роботодавці пропонують навчатися відразу на роботі, а практично кожна реклама в соцмережах запрошує на онлайн-курс. Lifelong learning – не такий новий тренд, але фріланс і дистант наштовхують на роздуми, чому слід навчатися щодня. 

Ідея Lifelong learning пов’язана із концепцією напіврозпаду знань. ЇЇ запропонували ще століття тому, і сенс в ній такий – інформації настільки багато, а поширюється вона так швидко, що застаріває ще до того, як ми з нею ознайомимося. Якщо простіше – те, що до вас ще не дійшло, уже може виявитися не актуальним. Відповідно, існують професії, для яких старіння і розпад знань відбуваються дуже швидко, наприклад, сфера інформаційних технологій. А є такі, де це відбувається повільніше: професії, в основі яких лежить знання математики або мови. За бажання ви могли б навіть знайти репетитора з англійської або технічного предмету, щоб потренувати мозок. В Tutor Service є  викладачі, які підлаштуються під ваш зайнятий графік, адже заняття проходять в онлайні.

Чому потрібно постійно навчатися – сенс не лише в компетентності і оновленій кваліфікації, а в деградації нейронних зв’язків. Про нейропластичність розмовляємо уже не вперше, основне правило, що без палива і регулярних тренувань мозок костеніє. Перманентне навчання тримає його в тонусі і дозволяє не відшукати собі хворобу Альцгеймера раніше встановленого терміну – це давно довели Кембріджські вчені. 

Як на практиці включити в рутину Lifelong learning?
  1. Знайдіть орієнтир (Віра Брєжнєва знайшла і ви зможете). Спробуйте абстрагуватися від бажань і очікувань інших, і чесно відповісти на запитання, чого хочете власне ви, і чим вам цікаво займатися.
  2. Списки наше все. Запишіть все потенційно цікаве, а потім поміксуйте і виставте в пріоритетному порядку.
  3. Знайдіть зручний формат для навчання. Наприклад, ви захоплюєтеся психологією, але вже відучилися і працюєте з іншої спеціальності. Бакалаврська програма в університеті вимагає багато часу та грошей, але можливо, вам підійшли б курси перекваліфікації.
  4. Порада із мотиваційної літератури – поставте мету. Насправді правило цілком діюче. З розмитими бажаннями вас надовго не вистачить, варто визначитися з терміном і рівнем навику, який хочете опанувати до того часу.
  5. Перетворіть навчання у звичку. Підлаштуйте графік так, щоб щодня у вас знаходилася годинка-дві на науково-популярну літературу або подкаст. Якщо занадто навантажені, спробуйте замінити перегляд тв або соцмереж на щось корисніше. Головне – оберіть конкретний час, так навчання стане рутинним. 

Насправді все, що важливо – це дія, перший крок. В момент, коли ви зрозумієте, що варто рухатися і давати мозку повітря, світ стане як відкрита книга. А Tutor Service завжди готовий запропонувати величезну кількість дисциплін і курсів, які ви можете опанувати відразу з дому.