Блог Tutor Service

Професії майбутнього: до чого готувати дитину?

Для батьків
Чи знали ви, що деякі професії зовсім скоро не вимагатимуть людського втручання – на зміну прийде роботизована техніка. Якщо ви досі впевнені, що штучний інтелект це неосяжна фантазія, поспішаємо повідомити новину: роботи вже працюють помічниками лікарів, менеджерами банку, інструкторами з водіння, охоронцями, ведучими новин і навіть священниками. За прогнозами вчених з Оксфордського університету, вже в найближчі 20 років майже половину професій замінить штучний інтелект. Також експерти передбачають, що близько 60 професій зникнуть до 2030 року.

Закономірно виникає питання: а до чого, власне, готувати дитину, і які навики варто розвивати уже сьогодні? В США не так давно з’явилася Концепція 4К, яка пояснює, яким чином триматися на плаву і завжди бути актуальним. Концепція 4К - креативності, критичного мислення, кооперації та комунікації – має на увазі чотири навики, які допомагають успішно діяти в будь-якій сфері. Ось кілька порад від репетиторів Tutor Service – вони сприятимуть розвитку правильних орієнтирів у дитини.

Критичне мислення. Йдеться про вміння рефлексувати, аналізуватиі оцінювати власні дії. На заняттях наші викладачі практикують роботу над помилками і розбір всіх складових. Це працює навіть у випадку абсолютного успіху: якщо учень успішно склав контрольну або вивчив тему можна запропонувати йому подумати, що привело до цього результату: які методи спрацювали, а які ні, що допомагало, а що заважало.

Комунікація і кооперація. В Tutor Service ми використовуємо техніку «мозковий штурм». Вона допомагає в прийнятті правильних рішень і вчить працювати в колективі. Вдома спробуйте застосувати мозковий штурм для вирішення важливих завдань, пов'язаних з майбутнім дитини і її профорієнтацією. Також варто ставити запитання і не бути постійним відкритим джерелом – залиште простір для думок. Під час занять наші репетитори опитують за конкретною темою, а не лише дають фіксовану відповідь. Це допомагає прослідкувати хід думок дитини і зрозуміти її індивідуальний спосіб вирішення задач.

Креативність. Традиційно актуальним буде знання іноземних мов, що надаватиме конкурентну перевагу та розширить рівень можливостей. Більше того, гарвардські науковці стверджують, що опанування нових мов змінює структуру мозку, а саме тієї ділянки, яка відповідає за оцінку ситуації і пошук нових шляхів вирішення. Репетитори Tutor Service підлаштують індивідуальну програму вивчення іноземної мови для вашої дитини. 

До речі, формат онлайн і візуалізація – незамінні помічники в розвитку креативу та естетичного смаку. Відстежуйте з дитиною сучасні тренди та навчіться їх тонко відчувати. У майбутньому візуалізація стане основною складовою робочої комунікації, уже зараз актуальними є професії продакт-дизайнера, архітектора, інженера, арт–менеджера. Саме тому є сенс підкріплювати вивчене зображенням або ж будь-яким діджитал контентом. В Tutor Service репетитори забезпечують інтегроване навчання, яке передбачає не лише сухе вивчення матеріалу, а й роботу з асоціаціями та креативним візуалом. Основне правило – дослухатися до потреб дитини і слідувати її внутрішньому бажанню, а в Tutor Service ми допоможемо розкрити весь потенціал учня і зрозуміти, в якому напрямку рухатися.